palas
19 آذر 1401 - 13:30

جام‌جهانی کشتی آزاد| دعوت از ۲ اسطوره کشتی به آیووا؛ رقیب عبدالله موحد میهمان ویژه جام‌جهانی

میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ کشتی آزاد از دو پیشکسوت و قهرمان بنام ایالت آیووا برای تماشای مسابقات دعوت به عمل آورده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، آخرین مسابقه رسمی کشتی در سال 2022 از امشب به وقت ایران (19 آذر) در شهر کوچک کرالویل در ایالت آیووا برگزار خواهد شد.

شهری که برای اولین بار میزبان جام‌جهانی کشتی شده است. نماینده اتحادیه جهانی کشتی و ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا از مقامات رسمی حاضر در این دوره از رقابت‌های جام‌جهانی هستند.

روزهای 14 و 15 آبان ماه نیز جام‌جهانی کشتی فرنگی در باکو به انجام رسید که تیم ایران قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد.

 

سایت برگزاری مسابقات کشتی آزاد آیووا، در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از حضور دو قهرمان شاخص کشتی جهان در جام‌جهانی خبر داد و نوشت: «دو اسطوره برای مسابقات جام‌جهانی آماده می‌شوند و ما مفتخر و هیجان‌زده هستیم از اینکه اعلام کنیم دن گیبل و کلاریسا چوون به عنوان مربی افتخاری کنار تیم مردان و زنان آمریکا در جام‌جهانی امسال حضور دارند.

دن گیبل رقیب هم وزن عبدالله موحد قهرمان کشتی ایران و جهان بود که هیچ وقت فرصت نشد با هم کشتی بگیرند اما همیشه هر دوی آنها از هم به نیکی و احترام یاد می‌کنند.

عبدالله موحد 6 مدال طلای متوالی جهان و المپیک را طی سال‌های 1965 تا 1970 از آن خود دارد و دن گیبل نیز مدال طلای مسابقات جهانی 1971 ادمونتون و المپیک 1972 مونیخ را به خود اختصاص داده، همان المپیکی که موحد آنجا را به دلیل آسیب‌دیدگی بدون مدال ترک کرد.

کلاریسا چون نیز دوم مدال برنز المپیک 2012 لندن را دارد و طلای جهانی 2008 را در کارنامه دارد.

دلیل دعوت افتخاری از این دو قهرمان بنام، ارتباطی است که با ایالت آیووا دارند. دن گیبل متولد این ایالت است و کلاریسا چوون نیز در حال حاضر سرمربی تیم دانشگاه آیووا است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 903336