palas
04 بهمن 1401 - 13:30

آغاز اعزام ۱۲ هزار دانش‌آموز اصفهانی به اردوهای راهیان نور

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: حدود ۱۲ هزار دانش‌آموز پسر و دختر دوره متوسطه از استان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سرهنگ حسین رجب‌پور، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان درباره اعزام دانش‌آموزان اصفهانی به اردوهای راهیان نور، اظهار داشت: در نخستین مرحله، دانش‌آموزان دختر با 11 دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

وی افزود: حدود 6 هزار دانش‌آموز دختر متوسطه از استان اصفهان در بهمن‌ماه در 14 مرحله عازم اردوی راهیان نور و از امروز تا اواخر اسفندماه حدود 12 هزار دانش‌آموز پسر و دختر دوره متوسطه از استان اصفهان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

رجب پور هدف از برگزاری اردوی راهیان نور را آشنا شدن دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و تعلیم فناوری دفاع مقدس، بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب بهترین راه تعلیم این فناوری است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: در اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور دانش‌آموزان از شلمچه، اروند و طلاییه و امسال نخستین بار از شهرک انرژی اتمی محل اجتماع رزمندگان لشکر امام حسین(ع) دیدن می‌کنند.

محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در حاشیه بدرقه این دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان با حضور در  اردوی راهیان نور با مناطق عملیاتی، ارزش‌های دفاع مقدس و روش و منش و سبک زندگی شهیدان آشنا می‌شوند و از آموخته‌های این اردو در زندگی خود استفاده کنند.

وی افزود: مراسم ویژه بدرقه دانش‌آموزان به مقصد راهیان نور، به مقصد شهدا و به مقصد مناطق عملیاتی دفاع مقدس را داریم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان با حضور در اردوی راهیان نور با مناطق عملیاتی، با ارزش‌های دفاع مقدس، روش، منش و سبک زندگی شهدای گرانقدر آشنا می‌شوند و دانش‌آموزان از آموخته‌های این اردو در زندگی خود استفاده کنند.

انتهای پیام/163/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 994891