palas
02 دی 1401 - 10:10

خداحافظی عنوان‌دار کشتی جهان از دنیای قهرمانی

حسین نوری بعد از سال‌ها حضور در عرصه ملی، در جریان مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی  خبرگزاری تسنیم، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور از روز چهارشنبه 30 آذر در سالن هفت‌تیر تهران آغاز شد. این رقابت‌ها اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی فرنگی در سال 2023 خواهد بود که نفرات برتر آن همراه با نفرات معاف شده از این رقابت‌ها قرار است در دو ماه آینده به مسابقات برون‌مرزی اعزام شده و از بین آنها تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شود.

حسین نوری که در سال 2017 مدال برنز مسابقات جهانی پاریس را به دست آورد و در این سال‌ها در رقابت با رامین طاهری و ناصر علیزاده بر سر دوبنده تیم ملی در وزن 87 کیلوگرم بود، بعد از آنکه در دور اول مسابقات کشوری، مقابل حریفش چمن‌گلی شکست خورد، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

این کشتی‌گیر روی دوش امیر قاسمی منجزی مدعی سنگین‌وزن تیم ملی فرنگی که او هم در این سال‌ها همواره برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در رقابت با حریفانش بوده، قرار گرفت و دور افتخار زد.

نوری که مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 را در کارنامه دارد، در جام تختی 1400 که اسفند ماه در اهواز برگزار شد، مقابل ناصر علیزاده تن به شکست داد تا این کشتی‌گیر جوان در مسابقات جهانی بلگراد نماینده ایران باشد.

پیش از آن نیز، نوری نماینده 87 کیلوگرم ایران در دومین مسابقه گزینشی المپیک 2020 توکیو  بود و در حالی که از حریف پیش بود، در 40 ثانیه پایانی مغلوب شد تا دستش از رسیدن به سهمیه المپیک کوتاه بماند. شکست او مقابل حریف چینی به شدت مورد انتقاد محمد بنا سرمربی وقت تیم ملی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 927573